Bloglar arasında gezinti yaparken yeni keşfettiğim bir site var: Isbuluorum.com

Bu site insan kaynakları sitesi değil sadece arama motoru.

Diasporadaki Kırım Tatarları ekonomik olarak nasıl etkin olabilir diye hep düşünüyoruz. Bence etkin olabilmemizin yolu Kırım, Ukrayna ve hatta tüm BDT’de Türk yatırımlarını arttırmak ve bu yatırımlar içersinde kilit mevkilerde yer almaktan geçiyor. Elbette bu mevkilerde yer alabilmenin yolu Rusça bilmekten geçiyor. Türkiye’de Rusça bilen elemanlar az olduğu için bu sahada rekabet az.

Bu sitede “rusca” kilit kelimesi ile arama yapsak acaba kaç iş ilanına rastgeliriz diye merak ettim. Sonuçlar için bakınız:
http://www.isbuluyorum.com/Www/JobSearch/?q=rusca
Bu alanda gerçekten büyük eleman ihtiyacı varmış.

Rusları sevmediği için Rusça öğrenmek istemeyenler var. Fakat merak ettiğim bu kişiler Rusların parasını da mı sevmiyorlar? Biz kapitalist dünyada yaşıyoruz. Para kazanmak için gerekli her şey öğrenilmeli.

Türkiye çok yavaş davranıyor. Ukrayna’da okuyan binlerce Çinli öğrenci var. Bunlar ilerde bu bölgeyi sömürecek tüccarlar olacaklar. Ukrayna’nın en büyük havayolu Aerosvit, Çinli yolcu talebini karşılamak için filosuna bir uzun menzilli Boeing 767 katarak Kiev – Şanghay hattını açtı.

Sitenin kendisi hakkında yazdığı bilgi:

Isbuluyorum.com içeriğinde 47 tane Türkiye’de, 2 tanede Kıbrıs’ta(surekli artan) iş arama sitesini bünyesinde barındıran bir hizmettir. Sitenin asıl amacı insanların iş ararken karmaşa içerisinde kaybolmalarını engellemek ve onlara zaman kazandırmaktır. Kullanıcılar ilgi alanlarına göre gerekli anahtar kelimelere göre arama yapabilmekte ve 47 adet site içerisinden gelen sonuçlara tek ekranda bakabilmektedir. Çoğu insanın varlığından bile haberi olmadığı birçok iş arama sitesindenki ilanların gösterilmeside iş arayanlara önemli bir artı sağlamaktadır. Sitede arama seçeneği olarak 2 alan ön plana çıkmaktadır. Anahtar kelime ve şehir. Belirlediğiniz seçimleri kaydedip daha sonra tekrar bu kayıtlı aramanıza göre güncel sonuçları görüntüleyebilirsiniz. İlan detaylarını görüntüleme ekranına geçtiğinizde şirket bilgilerini google arama motorunda aratabilir ve ilana başvurmak istediğinizde ise ilgili sitenin başvuru ekranına yönlendirilirsiniz.

Türkiye’nin yanı sıra ilerleyen günlerde komşu ülkeler öncelikli olmak üzere diğer ülkelerdeki iş ilanlarıda sisteme eklenecektir. İlanların sektörlere göre ayrılması ise her kariyer sitesinin belirli bir ortak yapısı bulunmamasından dolayı kullanıcıların aramalarını daha kolay bulabilmesi için kaldırılmıştır. Bunun yerine kullanıcılarımızı anahtar kelimeye odaklanarak arama yapmalarını önermekteyiz.

Sitemiz RSS desteği sunmakta ve ilanlar Rss okuyucular ile güncel bir şekilde takip edilebilmektedir.

Bunun yanı sıra sitemizde girişimci insanlar için yenilikçi, para kazandırıcı ve girişimci bir takım haberler sunulmaktadır. Bunlar yurtiçinde gözden kaçan fırsatlar, yeni düşünceler veya yurtdışında yeni ortaya çıkmakta olan ve henüz duyulmamış iş fikirleri olabilmektedir.

Reklamlar